Bugun...


SAÜ ŞEHRİMİZİN ULUSLARARASI MARKASIDIR
AHA-SAKARYA- SAÜ mezuniyet töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya Üniversitesi, 70 bini aşan öğrenci sayısıyla, Sakarya’nın gözbebeği ve en büyük değeridir. Kampüsünde dünyanın birçok ülkesinden öğrenci barındıran Sakarya Üniversitesi, elde etiği başarılarla, uluslararası bir marka haline gelmiştir” dedi.

SAÜ ŞEHRİMİZİN ULUSLARARASI MARKASIDIR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversite 2014 - 2015 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı. SAÜ Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Milletvekilli Ali İhsan Yavuz, MHP Milletvekili Zihni Açba, Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve aileleri de yer aldı.

KÜRESEL DEĞİŞİMLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Programın açılış konuşmasını yapan SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, “Mezunlarımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Öğrencilerimizin mezun olmalarında emeği geçen ailelerini ve hocalarını tebrik ediyorum. Üniversitemiz çağdaş kampüsü, teknolojik altyapısı, eğitim öğretim araştırma imkânlarıyla her geçen gün tercih edilen üniversitelerden biri haline gelmektedir. Ayrıca üniversitemiz yükseköğretim alanında Dünya’da yaşanan küresel değişimleri ve gelişimleri yakından takip etmekte ve diğer kurumlara örnek olmaktadır. Sakarya Üniversitesi eğitim alanında Avrupa ve Amerika’da ödül alan ülkemizin tek üniversitedir. Mezun olan öğrencilerimizin geleceklerinin aydınlık olmasını diliyorum” diye konuştu.

SAÜ SAKARYA’NIN GÖZBEBEĞİDİR

Programın devamında söz alan Başkan Toçoğlu, “Öğrencilerimiz, aldığı diplomalarla ve elde ettiği başarılarla sadece ailelerini değil bizleri de gururlandırdı. Bizler, Üniversitemizle ve siz öğrencilerimizle hep gurur duyduk ve duymaya devam edeceğiz. Biz şunun farkındayız. Sakarya Üniversitesi, 70 bini aşan öğrenci sayısıyla, Sakarya’nın gözbebeği ve en büyük değeridir. Kampüsünde dünyanın birçok ülkesinden öğrenci barındıran Sakarya Üniversitesi, elde etiği başarılarla, uluslararası bir marka haline gelmiştir. Bu başarıda, başta Sayın Rektörümüz olmak üzere tüm akademisyenlerin payı büyüktür. Bu vesileyle başta Sayın rektörümüz Muzaffer Elmas olmak üzere tüm akademisyenlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTEMİZİ DAİMA ÖNCELEDİK

Başkan Toçoğlu, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli önceliklerinden birisi, üniversitemizin ve öğrencilerimizin talepleridir. Eski bir Sakarya Üniversitesi ailesinin mensubu olarak, göreve geldiğim günden beri, başta ulaşım olmak üzere Üniversitemizin ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik verdik. Hizmetlerin yürütülmesinde, başta Rektörümüz olmak üzere, üniversitemizle yakın ilişkilerimiz oldu. Birçok konuda bizlere yol gösterdiler. Öğrencilerimizin birçoğunuz başka şehirlerden geldiniz. Şehrimize gelen her öğrenci, ailesinin bize birer emanetidir. Her yıl binlerce aile, pırıl pırıl evlatlarını, Sakarya’mıza gönderiyor. Bizler de imkânlarımız ölçüsünde onlara en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerin mezuniyeti hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

GELİŞİME AÇIK MEZUNLAR

Vali Hüseyin Avni Coş ise törende yaptığı konuşmada, “Sakarya Üniversite sadece şehrimizin değil ülkemizin iftihar verici müesseselerinden bir tanesidir. Ülkemizin en büyük üniversitelerinden biridir. Böyle gelişmiş bir üniversiteye sahip olmaktan şehir olarak kıvanç duymaktayız. Mezun olan öğrencilerimiz için ise şimdi ülkemize hizmet dönemi başlıyor. Gelişim ve dönüşümün çok hızlı olduğu bu Dünya’da ülkemizin ve aziz milletimizin güçlü bir konuma ulaşması gençlerimizin teslim aldıkları hizmet bayrağı ile mümkün olacaktır. Gençlerimiz her zaman kendilerini geliştirmek için çalışmalıdır. Mezun olan tüm öğrencilerimize hayatlarından başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Programın sonunda 2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılında derece ile mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

 

AHA HABER MERKEZİ
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI